Samur ile 40 Yıl 40. Yılına, Türkiye'de hep ilkleri yapan bir firma olarak, girmeye hazırlanan Samur Halıları'nın 1970'li yıllardan günümüze yolculuğunu hatırlayalım..
Kuruluş 1973 yılında kurulan SAMUR HALILARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. duvardan duvara halı ve halı ipliği üretimi konularında uzmanlaşmış entegre bir kuruluş olarak ticari hayatına başlamıştır.
Nostaljik Reklamlar Biraz nostalji..
Nasıl? Peki, nasıl oldu da Samur 100.000 m2’lik kapalı alanda 650 uzman personel ile, 65.000m2/gün üretim kapasitesinde, Türkiye’de halı konusunda ilklerin öncüsü bir firma oldu buna bakmaya ne dersiniz...
Genişleyen ürün yelpazesi Samur Halıları’nın kökleri 1970’li yıllarda Türkiye’de ilk defa duvardan duvara halıyı ürettiği günlere dayanır. O yıllarda ürettiğimiz tüylü duvardan duvara halılarla (cut-pile) her evin vazgeçilmezi haline geldik.
Türkiye’de ilk defa polipropilen ve polyamid iplik üretimi... 1989 yılında Türkiye’de ilk defa polipropilen iplik üretimini gerçekleştirerek öncü rolümüzü sürdürdük. Aynı yıl içerisinde tüylü halılardan sonra Türkiye’de ilk defa bukle halıların (loop-pile) üretimine başlanmasıyla ürün yelpazemizi genişlettik. 2003 Yılında ise Türkiye'de ilk ve hala tek olarak Polyamid halı ipliği üretimi gerçekleştirdik.
Otellerde Samur’landı Türkiye’de ilk defa 2000 yılında Chromojet baskı tesisinin kurulmasıyla birlikte Samur Halı kalitesi otellere, havaalanlarına, kamu kuruluşlarına, iş ve alışveriş merkezlerine de taşındı...
Yoğun trafiğe çözüm yine Samur’dan 2011 yılında Türkiye’de ilk ve tek olarak karo halı üretimine başlayan şirketimiz, modüler halılarda da öncü role sahip olmuştur. Samur Karo Halı; ofisler, oteller, kamu kuruluşları, hastaneler, alışveriş merkezleri, okullar, bankalar gibi yoğun trafik alanlarına sahip mekanlara hem sağlam hem de kolay uygulanabilir şekilde tasarlanmıştır.
40 yıllık mazi 40. yılımızda 155 milyon m2’’yi aşkın alanı Samur kalitesiyle döşedik. Baskı tesislerimizin kurulmasından bu yana ise son 10 yıl içerisinde sadece beş yıldızlı otellere 5 milyon m2 halı üreterek her alandaki varlığımızı genişlettik.