Üretim

1973 yılında kurulan SAMUR HALILARI SANAYİ ve TİCARET A.Ş duvardan duvara halı ve halı ipliği üretimi konularında uzmanlaşmış entegre bir kuruluştur. Fabrikamız 100.000 m2’lik kapalı alanda, 650 uzman personel ve “50.000 m2/gün” üretim kapasitesiyle çalışmaktadır.

1999 yılında; Türkiye’nin ilk ve tek Polyamide BCF İplik ve Chromojet (Halı Baskı) tesislerinin kurulmasıyla birlikte, “oteller, havaalanları, iş ve alışveriş merkezleri,vb. “ tesisler için özel olarak tasarlanan Kontrat Halılarının üretimi ve döşemesi yapılmaya başlanmıştır.

Otellerde genellikle bilinen renk ve desenleri tercih eden müşterilerimize “Standart Kontrat” halılarımız önerilmektedir. Kısa bir sürede siparişinin karşılanmasını isteyen otel yönetimleri “Standart Kontrat” türündeki halılarımızı tercih etmektedir.

Diğer taraftan, özgün renk ve desene sahip halıları tercih eden müşterilerimize “Butik Kontrat” halılarımızla hitap edilmektedir. En gelişmiş bilgisayar programlarıyla desteklenmiş tasarım birimimizde çalışan ekibimiz, otel projesindeki genel konsepte uygun tasarımlar hazırlamaktadır.

Şüphesiz, özellikle Otel – Kontrat Halıları burada yer alan 1800 adet desenle sınırlanamaz. Yer darlığı nedeniyle bu Desen Katalogumuzda yer verilemeyen Otel – Kontrat Halılarına ait desenlerimizin sayısı 5000 adetten fazladır. Müşterilerimizden gelen yeni desen önerileri, sürekli gelişen teknolojik imkanlarımızla hayata geçirilmekte ve bu nedenle desen arşivimiz devamlı artış göstermektedir.

Samur halıları A.Ş. yaklaşık 2 milyon metrekare/yıl kapasiteye sahip Türkiye’nin ilk ve tek entegre tesislerinde fiberglas takviyeli, çift kat PVC tabanlı ve 50×50 cm. ebatlarında karo halı üretimine başlamıştır. Tesis dünyadaki en yeni teknolojiyle donatılmış olup ürünler 5 – 10 yıl garantili olarak piyasaya sunulmuştur. Limak Grubuyla başlayan Karo Halı satışlarımızın, önümüzdeki yıllarda otellere yönelik olarak ivme kazanacağı düşünülmektedir.

Kontrat projelerinde sürekli işbirliği içinde bulunduğumuz tüm Bölge Bayilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Yeni projelerde yeni desen tasarımlarıyla müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.